| Maria_Ileana_1999 a întrebat:

Imi puteti spune de la ce varsta e recomandat sa te vopsesti thinking(sunt fata am 14 ani)

Răspuns Câştigător
| Monykutzzza a răspuns:

Sincer...Nu ti-as recomanda sa te vopsesti de la anii astia...Vei regreta mai tarziu..Si eu am facut aceeasi greseala si acum regret foarte mult deoarece am parul deteriorat..si orice i-as face si orice tratament i-as aplica nu mi se reface complet..Eu spun sa mai astepti putin. Daca iti doresti cu adevarat asta ai putea folosi Vopseaua semi-permanenta care nu schimba radical culoarea parului. Aceasta deschide foarte putin cuticulele cornoase ale parului si se inlatura in general dupa aproximativ 20 de spalari. Folosind acest gen de colorare, nu riscati distrugerea structurii parului. Fundabatting eyelashes?

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Niciodată de plăcere, ci de nevoie atunci când ai albit!
Pa, pa.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Cand incepi sa ai prea multe fire albe, daca nmu ti se pare ca ai parul frumos. Cu putin noroc, dupa 40 de ani.

| mona a răspuns:

E recomandat la o varsta cat mai inaintata

| OnuOnulică a răspuns:

Buna
Pai cam la 16-17 anii.
Adica eu cunosc fete si de 14-15 anii care s-au vopisit.
Asa ca nu cred ca faci vreo greseala acum.
Pa!

| Meheツ a răspuns:

Nu e recomandat sa te vopsesti, parul isi pierde din volum si sanatate. practic il arzi ca nu il lasi sa respire. cand mai ai cativa ani inainte sa chelesti de tot se merita sa te vopsesti happy

| tinka1 a răspuns:

Sora mea avea niste suvite blonde de la 9 ani ( vreo 3 suvite nu erau prea multe ) si acum la 12 ani si-a facut ombre hair cu blond e super, si nu are probleme cu caderea parului, sia vopsit parul cu vopsea de buna calitate la salon apoi a urmat diferite tratamente adica si urmeaza ( masti etc. ) si are parul des, moale si ingrijit

| picasolina a răspuns:

Buna..si eu am 14 ani si am vrut sa ma vopsesc pentru o ocazie speciala dar mama si mai multi mi-au recomandat ca ar fi mai bine sa ma vopsesc de la 16 ani pentru ca daca esti prea mica sau ai parul prea subtire duce la caderea firelor...du-te si intreaba un frizer happy

| Rebeka2315 a răspuns:

Depinde de la cati ani vrei sa te vopsesti.Eu personal am suvite de la 13 ani tongue Am auzit diverse chestii ca nu este bine sa te vopsesti, da ce conteaza daca nu le vrei permanente poti folosi colorant sau daca vrei suvite verzi poti folosi albastru de metil :*

| Toxiq_Laura_1999 a răspuns:

Eu as zice 18-20.Nu trebuie sa iti strici parul de mica. :*