| anonim_4396 a întrebat:

Am la dispozitie 1 luna sa slabesc. Detin o sala de forta / fitness si un bazin de inot, doresc sa-mi dati un program pentru sala si o dieta usoara, ca sa slabesc cat mai mult posibil. Am 15 ani, 1.75 si 88 kg.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Alexaandreea a răspuns:

Buna! Eu iti recomand cu incredere DIETA RINA...in cazul meu a functionat si am slabit ff mult! Este un regim alimentar permisiv si ff simplu de tinut! Te invit pe blogul meu sa vezi in ce consta aceasta Dieta: http://punepretpefrumusete.blogspot.ro/......rina.html! Te astept cu drag pe blogul meu!

4 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Chiar daca esti suparata, trebuie sa intelegi ca la 15 ani, si nu numai, nu poti tine o dieta decat la, si sub supraveghere mediala, astfel risti sa-ti pui in pericol sanatatea.

| JohnnyBi a răspuns (pentru neutrino):

Ori asta ori sa nu mai manance rahaturi de 9 ori pe zi si sa stea in fata tv-ului. daca ai ocazia sa inoti si capacitatea sa renunti la zahar, sare si prajeli, slabesti, oricat de endomorf ai fi

| DorinM a răspuns:

Diete midoris.ro/site/sanatate/diete-cure-regimuri si aici http://dr-catalin-luca.ro/site/cure-si-diete.html Dar încă nu ești de diete asa de capul tău. Mergi la un medic împreună cu părintii tai, sau scrie online Dr Cătălin Luca http://dr-catalin-luca.ro/site/consultatii.html