| imagination a întrebat:

Recomandati-mi un antrenament pentru sala de fitness. sunt incepatoare, am 1.75 si 63 de kg. as vrea sa slabesc la picioare si un pic la abdomen.

Multumesc

4 răspunsuri:
| Ycu a răspuns:

La inaltimea ta ca fata esti ok, chiar putin prea slaba trebuie sa ai 65 de kile, insa sportul nu strica niciodata dar nu ca sa slabesti ci ca sa iti formezi muschii, poti face serii de abodmene, bicicleta, inot ..esti inalta poti face si baschet te ajuta foarte mult pentru picioare si abdomen..si orice sport in care iti folosesti mainile si picioarele. Orcum nu incerca sa slabesti mai mult prin infometare sau alte chestii de genu pentru ca o sa ajungi anorexica. Bafta.

| imagination explică (pentru Ycu):

Da, raportul inaltime-greutate e ok. dar mi-am facut abonament la sala si mi-ar placea sa-mi fac un program stabil de exercitii. oricum, exercitiile cardio sunt cele mai bune. de inot, baschet nu prea am timpsad

| Molecula a răspuns:

Eu greu asa, nu stau acu sa scriu, mai bine ia-ti prima luna instructor si zii ce vrei sa faci, si apoi dupa ce inveti fiecare aparat pentru ce grupa e, iti e usor