| anonim_4396 a întrebat:

Salut TPU,

Am luat un augmentin 1000 pe la ora 15:00 deoarece simteam o pulsatie la masea.

In afara faptului ca i-se anuleaza efectul, exista alte riscuri daca consum alcol (bere) in aproximativ o ora, doua? Asta ar insemna cam 3-4 ore de la administrarea pastilei.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Simpatic a răspuns:

Pai tu cand simti o pulasatie iei antibiotic? Antibioticul se ia 5-7-10 zile ca si tratament nu iau o pastila cand ma doare maseaua.Pentru dureri de masele sunt analgezice, antiinflamatoare etc
Nu cred ca se poate intampla ceva, dar pe viitor numai lua antibiotic la o durere de masea daca aceasta nu are infectie!