| Anonim0606 a întrebat:

Am luat Escapelle și după 17 ore de la administrarea pastilei am mâncat două bucăți de ciocolata cu lichior. Ar putea afecta in vreun fel eficacitatea pastilei?

Răspuns Câştigător
| corbulalbrosu a răspuns:

Poti sa mananci absolut orice aliment doresti si poti sa te si imbeti incat sa nu mai stii nici cum te cheama cu buletinul in mana, fiindca nici in acel caz nu va fi deloc afectata eficacitatea pastilei contraceptive. big grin Multa sanatate!

| Anonim0606 explică (pentru corbulalbrosu):

Mulțumesc frumos pentru răspuns!

5 răspunsuri:
| Emilian65 a răspuns:

Nu.

| HazelEyes77 a răspuns:

Nu afecteaza eficacitatea pilulei in nici un fel.

| Anonim0606 explică (pentru HazelEyes77):

Mulțumesc pentru răspuns!

| NCristian a răspuns:

Nu, îs *** 17 ore...