| Tyrannosaurus a întrebat:

Am mai pus o intrebare tot legata de subiectul asta dar n-am primit rapunsuri. Eu pot respira cu ambele nari dar nu cu ambele in acelasi timp: nara stanga infundata=nara dreapta deschisa si invers. Ce poate sa fie? Nu pot sa imi desfund nasul pentru ca se blocheaza mai tare nara respectiva, se desfunda de la sine. O data am desfundat una si dupa 1 minut s-a indundat ceallta. O sa consult medicul ORL dar momentan stau mai prost cu banii pentru ca trebuie sa-mi rezolv niste carii interdentare. Ziceti-mi pls daca e grav.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| Tyrannosaurus explică (pentru K0sti):

Interdentare=intre dinti, unde se ajunge mai greu cu peria

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai polipi. Asa se manifesta, mai ales sub dus atunci cand simti ca nu poti respira. Se opereaza f usor, dar e posibil sa recidiveze ca si in cazul meu.

| Mafiotu007 a răspuns:

Poate e un fel de raceala mai urata.E mai bine sa consulti un medic, doar sa te consulte si intreaba-l ce ai, nu sa te si trateze, doar daca ai bani.Succes!

| toleagiulia a răspuns:

Ai rinita!