| RazvanPopa a întrebat:

Am o "anomalie" la incheietura mainii drepte si doare foarte tare partea opusa a incheieturii in timpul flotarilor. Studenti la medicina sau doctori, vreo idee ce poate sa fie? Link: https://imgur.com/a/28vJg
Multumesc!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Buna happy
Nu crezi ca ar fi mult mai indicat daca ai cere parerea medicului?
Du-te la medicul de familie, cel putin sa te vada, si, daca considera ca trebuie sa te vada medicul specialist, iti va da trimitere.
O zi buna happy

| RazvanPopa explică (pentru caramela):

Sigur ca ar fi o idee mai buna, dar nu este ceva urgent.

| PeFuga a răspuns:

Mergi la un medic. Poate nu este grav, dar daca ti se pune un diagnostic acum, poti trata înainte de a se complica. Eu am avut ceva similar pe partea opusa si am lăsat acolo chistul. Dupa cativa ani nu se mai putea indeparta decât chirurgical.