| raul230 a întrebat:

Am o crema Duac Gel pentru coșuri și încă una zineryt. Am aplicat Duac intr-o seara și a-doua zi fața mea era roșie. Sa o mai aplic?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Daca ti-a fost recomandata de un doctor da, si asta pentru ca asa poate fi la inceput, incearca sa citesti prospectul, iar daca acolo scrie ca rosirea fetei este reactie adversa, inceteaza sa o mai aplici in acest caz.

| raul230 explică (pentru MihaiNicu23):

Scrie de efecte secundare

Răspuns utilizator avertizat
| Gabinnen a răspuns:

Buna.De 4 zile folosesc Duac gel si nu mi-a fost prescris de medic.Ideea e ca la mine nu au aparut acele efecte secundare ci din contra.Aceasta alifie pare sa functioneze. Daca ti a fost prescrisa de un medic eu cred ca ar trebui sa continui tratamentul, in caz contrar intrerupe-l.
(In caz ca citesti comentariile, sunt curioasa daca a functionat duac gel la tine in caz ca ai continuat sa l folosesti happy

| raul230 explică (pentru Gabinnen):

La mine mi-sa inrosit fata.

| Gabinnen a răspuns (pentru Gabinnen):

Revin si spun ca duac gel chiar este bun pentru mine si ca dupa 8 luni toate cosurile mi-au disparut.Chiar nu mi vine sa cred! Partea rea e ca daca nu l folosesti din cand in cand cosurile incep sa reapara! Eu inca continui sa il folosesc. Pentru cine are nevoie de dovezi ca functioneaza am si poze. Rezultatul chiar e wow!