| Dav231 a întrebat:

Am o denivelare in partea dreapta a capului, a pielii. Adica nu stiu cum sa va explic, am parca pielea mai ridicata ca cea din partea stanga. Cand am fost mai mic am fost trimis sa fac un consult, si mi-a spus ca oasele sunt diferite pe ambele parti, de asta pe o parte am pielea mai ridicata si pe o parte alta. Dar cand ating denivelarea aceea, chiar si la cea mai mica atingere, ma doare. Am si dureri uneori in zona aceea, nu mereu, rar. Ma tem sa nu am cancer..pe langa durere de cap foarte rar, nu mai am nimic. Nu am ameteli, vad calumea. Poate fii din cauza ca stau mult pe PC? Vreo 8-9 ore pe zi? Si serios, atat stau.
Ce sa fac? Sunt foarte speriat.
P.S: Am 13 ani daca ajuta cu ceva.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| SilviaPunct a răspuns:

Dupa cum spui ca te doare, pare fi o inflamatie locala. Nu imi dau seama unde este 'umflatura' asta a ta, adica in ce zona a capului?

| Dav231 explică (pentru SilviaPunct):

Aproape de ureche, putin mai sus in partea dreapta a capului

| SilviaPunct a răspuns (pentru Dav231):

Si de cand te doare acolo? Cand pui mana este tare ca in partea cealalta sau este mai moale?

| nikname a răspuns:

Din punctul meu de vedere e normal!