| Florin275 a întrebat:

Salut TPU!
Am o durere la nivelul gambei în timpul mersului, nu am mai pățit asa ceva niciodată nici 2m nu pot merge ca am o durere și trebuie sa ma opresc. Nu as vrea sa anunț medicul de familie dacă nu poate fi ceva serios pentru ca sigur sunt alt oameni care au probleme și nu as vrea sa ocup timpul cu ceva inutil.
Aveți vreun sfat sau ceva? Sunt destul de îngrijorat ca abia ma dau jos din pat si ma dor, tin sa mentionez ca si cand stau in picioare simt un disconfort minor

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Poate fii orice, de la entorsa, intindere musculara, fisura, guta, nivel accid uric ridicat, etc.
Mergi la medicul de familie sa te consulte si te va trimite el unde trebuie pentru investigatii.

| dinaprilie a răspuns:

Gheata, incearca sa aplici gheata local. Plus antiinflamator. Mergi la spital daca e greu. Mersul este un lucru important pentru om.