| PabloNaschia a întrebat:

am o întrebare happy
Am foarte multă mătreață și nu pot să scap de ea orce aș face... am folosit aproape toate șampoanele posibile care scoate mătreața dar nu dă rezultat nici unu sad
ÎNTREBAREA MEA ESTE : cum scap de mătreață?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Te duci la un dermatolog. matreata poate fi provocata de o ciuperca, de o dermatita, de o inoire prea deasa a pielii capului. daca nu aflii cauza exact nu poti controla efectul...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Iti recomand uleiul de masline, e foarte bun.
Daca nu, uite si alte remedii naturiste:
http://www.imedic.ro/remedii/remedii-naturiste-pentru-matreata
Te pup!

| Energicool a răspuns:

Te-ai putea duce la un dermatolog pentru a vedea cauza. daca te-am ajutat n-ai pentru ce happy