| anonim_4396 a întrebat:

Va rog spuneti-mi si mie remedii pentru matreata.Am folosit toate sampoanele, de o luna folosesc si nizoral dar fara nici un rezultat, am matreata uscata din ce in ce mai multa.Voi cum ati scapat?

1 răspuns:
| Differentx13 a răspuns:

Eu folosesc Clear happy.Sau, Selegel. Se găsește în farmacie. Se recomanda spalarea de 3 ori pe saptamana. Dupa spalare se recomanda un balsam, nu conteaza de care, oricum de calitate, care se aplica doar pe par, evitandu-se scalpul. Dupa samponare se limpezeste foarte bine parul. Un secret, parul se recomanda a fi spalat si mai ales limpezit cu apa mai rece, apa calda contine clor care irita scalpul, fiind o cauza in producerea matretii. Cine isi permite se poate limpezi pe par cu apa minerala, spala si limpezeste foarte bine parul.