| toto27019 a întrebat:

Am o întrebare
E bine dacă mănânc :
Dimineața : terci de ovăz cu lapte vegetal, îl ador? Si știu ca e și sănătos.
La prânz mănânc: 2 sandwichuri cu pâine neagra fără E-URI CONSERVANȚI și în Sandwich pun felii de șuncă Presată de pui și bineînțeles legume.
Iar seara nu prea mănânc. Ca și gustare ori fructe ori ciocolata neagra.
E okey? Cate calorii consum în total?
Sa menționez ca beau 2l de apa sau chiar mai mult.
Dau Fundă

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| RAY a răspuns:

Vezi de sunca de casa dar nu sarata, mai bine grasimi din avocado sau peste, uite cum al slabit eu vreo 20 kg in 4 luni,am facut restrictie toatala de dulciuri, sucuri,patiserie, am ales sa consum fructe,legume,carne de peste, pui, porc mai rar, unt de arahide, semințe, curmale na ce gaseam si eu, pe timp de iarna bagam 10 _ 15 km pe jos mann, sincer nu am simtit foametea deloc, tu dupa dieta asta o sa te reingrasi usor

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Sandisvul ce contine?

| toto27019 explică (pentru RAY):

Pai e făcut din pâine neagra, pun o felie subțire de șuncă Presată de pui ca și legume adaug ori ardei, ori ceapă, ori salată verde

| toto27019 explică (pentru toto27019):

Pun ceapa cu salată. Câteodată nu pun ceapă pun ardei.

| RAY a răspuns (pentru toto27019):

Vezi de sunca de casa dar nu sarata, mai bine grasimi din avocado sau peste, uite cum al slabit eu vreo 20 kg in 4 luni,am facut restrictie toatala de dulciuri, sucuri,patiserie, am ales sa consum fructe,legume,carne de peste, pui, porc mai rar, unt de arahide, semințe, curmale na ce gaseam si eu, pe timp de iarna bagam 10 _ 15 km pe jos mann, sincer nu am simtit foametea deloc, tu dupa dieta asta o sa te reingrasi usor