| Catalin25999123 a întrebat:

Am o intrebare! Eu as vrea sa slabesc si vreau sa stiu daca ar merge urmatoarea dieta (e inventata de mine). Eu m-am obisnuit sa nu mananc nimic de dimineata pana la ora 2 pana vin e la scoala. Dupa ora doua cand vin de la scoala mananc o portie medie de mancare si seara la ora 6 mananc foarte putin. Dupa ora 6 nu mai mananc nimic. Sport fac in fiecare zi cu bicicleta pana la scoala is 14 km dus intors. As vrea sa stiu daca ar merge aceasta dieta si cam cat as slabi
pe saptamana/ luna cu aproximatie. Scuzati de categorie in caz ca nu se potriveste intrebare cu categoria. Dau funda celui mai bun raspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Proasta miscare sa sari peste mese. O dieta echilibrata presupune mese constante, minim 3 pe zi, in cantitati mici si mancare sanatoasa

| Cristinaaa57 a răspuns:

Mananca putin si des si fa sport

| GaboruGGG a răspuns:

Sa-ti zic ceva important, cea mai importanta masa a zilei e cea de dimineata, oricat ai manca dimineata nu te vei ingrasa, esential e sa nu mananci seara, sa faci miscare si sa manaci cat se poate de sanatos.