| AlinTanase a întrebat:

Salut TPU.
Am o întrebare legendara care mă lasă să mă gândesc ore. Ce fac cei de la spital cu organele scoase din tine ex: apenticul, partile din stomac scoase de la operatii pentru micsoarea stomacului și aici vine bomba, ce se întâmplă cu bebelușii avortați?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Intai sunt trimise la laborator pentru biopsie si apoi la incinerat, in crematoriul spitalului.
La fel si bebelusii avortati si toate organele sau membrele scoase sau amputate.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Organele, incinerare.

| anonimg a răspuns:

Cred că se incinerează. Sunt transformate în cenușă. Cred. Nu știu exact. Dar așa ar trebui să fie.

| Catrice a răspuns:

Prepara mâncarea la bolnavihee hee

| DaniTDCI a răspuns:

Toate acestea sunt duse la un crematoriu unde sunt incinerate și făcute scrum, și eu ma întrebam asta cândva laughing

| stefiiii3 a răspuns:

Sun incinerate.