| shadday a întrebat:

am o intrebare.
Prietena mea a fost violata cand avea 14 ani si cateva luni, acuma are 16 ani. Ce modificari a suferit vaginul si daca o va afecta pe viitior, tin sa mentionez ca era virgina cand sa petrecut violul. astept raspunsurile voastre

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
7 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

I sa deteriorat himénul in rest e bine.

| mona a răspuns:

In afara ca nu mai este virgina cred ca a ramas traumatizata psihic

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna,

Ii poti recomanda sa ia legatura cu noi.
Asociatia Telefonul Copilului poate fi un partener de discutii sau poate fi un prieten atunci cand cineva se confrunta cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Romtelecom si Cosmote, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.telefonulcopilului.ro/intrebari-frecvente
De asemenea, primim mesaje si pe adresa telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Asteptam sa ajutam!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
In primul rand a fost dezvirginata, iar in al doilea rand a ramas cu traume psihice.
Ia legatura cu
Asociatia Telefonul Copilului!
Te pup!

| Alexandru0007 a răspuns:

Pai se va gandi toata viata la asta.ar fi fost bun un psiholog.nu mai e virgina.

| Alllllexandra a răspuns:

Pentru o femeie e super traumatizant cand esti violata, chiar daca ai mai facut sex pana acum.Da'ti seama cat de traumatizant a fost pentru ea, fiind si virgina. Cum adica ce modificari? A fost dezvirginata cu forta.Atat.Bafta.

| einenebun23 a răspuns:

In momentul cand au violat-o au dezvirginat-o cred.