| sNk_7399 a întrebat:

Am o intrebare...
Prietena mea sta seara tarziu pe la 12 sau 1 noaptea cu temele si o doare capu, ameteste are greturi are stari de voma...
Si in timpul zilei are greturi
imi puteti spune de la ce pate fi.Va multumesc mult si dau si funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
mariana
| mariana a răspuns:

Daca prietena ta invata noaptea, poate ca s-a surmenat si din aceasta caza poate s-o doara capul. Daca ameteste este posibil ca, este anemica si pentru acest lucru, este bine sa fie consultata de medicul de familie, care poate sa determine si cauza simptomelor pe care le are.
Daca prietena ta si-a inceput viata sexuala si nu si-a luat masuri de prevenirea unei sarcini, este posibil sa fie insarcinata si atunci exista asemenea stari.
Daca nu aceasta este cauza, mai este posibil sa aiba apendicita si oricum ar fi, pentru a gasi cauza, indrum-o pe prietena ta, sa mearga la medic.
Un gand bun si multa sanatate.

2 răspunsuri:
| AleXu224 a răspuns:

Bun si, de ce nu le face ziua sau mai devreme ca normal ca o sa i se intample asta dac stia atunci sa faca temele pentru ca o oboseste rau...

| Emmett a răspuns:

Sall! Prietena ta sta mult la calculator? Eu cred ca daca nu sta chiar asa de mult la calculator si-o fi fortat ochii cand isi scriea temele. Spune-i sa le faca in timpul zilei...