| anonim_4396 a întrebat:

Am o masea foarte stricata care nu stiu daca e cariata sau distrusa! Deci arata cca orice masea doar ca partea de sus nu mai exista deoarece cariile au dizovat-o! Si au ramas doar marginile, dar insa pe interior unde a fost partea de sus a maselei este ceva parca carne, doar ca mai albicios! Si cate odata imi curge sange dar nu ma doare, ma doare doar atunci cand este curent in zona unde stau, daca ma duc la medic sa o scot ma va durea foarte tare? Ce este ala albicios care are structura ca de gingie?

FUNDA!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| ceaiuldetei a răspuns:

Nu mai înjura medicul, că n-are vină ăla că e prost. Shimbă-l. Mergi la unul de CALITATE și te va trata ca lumea. Dacă te caci pe tine pentru 20 de lei sau cât ar mai fi în plus, atunci îndură : ) și nu te mai plânge.

7 răspunsuri:
| Frank51 a răspuns:

Daca mergi la medic nu te va durea!

Chestia albicioasa habar n-am ce e!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Deci eu am mai fost la dentis cu maseaua (alta masea, nu aia) si mi-a facut anestezia cu injectabil, dar tot m-a durut si am urlat in cabinet de durere, ba chiar am si injurat medicul in fata! Lam injurat de dumnezeu, i-am zis si ca n-a fost in stare sa isi faca treaba, si bagasiar clestele ala in fund happy. Dar daca acea gingie se agata in masea cand vrea sa o scoata?

| ceaiuldetei a răspuns:

Nu sunt medic stomatolog, însă sfatul unui medic ar fi:

- mergi la un cabinet stomatologic.

Nu te va durea deloc. Pentru că există anestestezie.

Ce ai tu, ar putea fi un abces. Și abcesul este o formă de infecție.

Mergi frumos la un dentis, dă-i câțiva zeci de lei (n-ar trebui să te coste mai mult) și omul îți va rezolva problema.

Prinde curaj și nu te mai speria. Ești muiere sau bărbat? Curaj!

| anonim_4396 explică (pentru ceaiuldetei):

laughing Eu am injurat medicu in fata! Ca norocu eram singur, si nu-mi plac senzatiile EMO dar stiu ca pna la urma o sa merg inevitabilhappy

| anonim_4396 explică (pentru ceaiuldetei):

Okwinking

| ceaiuldetei a răspuns (pentru anonim_4396):

Nu mai înjura medicul, că n-are vină ăla că e prost. Shimbă-l. Mergi la unul de CALITATE și te va trata ca lumea. Dacă te caci pe tine pentru 20 de lei sau cât ar mai fi în plus, atunci îndură : ) și nu te mai plânge.

| Anitta97 a răspuns:

La medic! Urgent! El iti va trata maseaua si iti va spune mai multe detalii happy

| DeeDee10 a răspuns:

Trebuie sa mergi si sa-ti scoti maseaua dar stai linistit nu te va durea, doar iti va face anestezie locala.iar ceea ce ti-a iesit in interior este gingie asa ca nu-ti fa probleme.du-te la dentist si rezolva-ti problema va fi ok