| AlexA5 a întrebat:

Am o mica problema, de 2 zile mi-am luat o pereche de ochelari (de vedere, nu vad bine la distanță ), dar cand ii tin la ochi ma doare capul, ochii, amețesc. E ceva normal? Am 19 ani si e prima pereche de ochelari.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Trebuie sa treaca putin timp (poate cca o saptamana - 10 zile) pana ochii se obisnuiesc, asa am patit si eu la inceput, m-a durut putin capul.

1 răspuns:
| KodrutZ a răspuns:

I-ai luat din bazar sau in urma unei consultatii? Posibil sa dureze cateva zile ca sa te adaptezi.