| chocolate3755 a întrebat:

Azi mi-am luat o pereche noua de ochelari(de vedere). Nu par a fi prea puternici,totul e ok la capitolul asta,problema e ca atunci cind privesc in jos,pamantul pare "rotund" si e foarte deranjant,nu pot sa urc scarile fara sa-mi fie frica ca as putea scapa una, plus ca ametesc un pic. Voi ati avut o astfel de problema? Am auzit ca acest lucru e normal, ca aceasta senzatie trece peste cateva zile cand te obisnuiesti cu noii ochelari. E adevarat? Fundita :3

Răspuns Câştigător
| Îngheţatăăă3310 a răspuns:

Da, este normal. Eu am purtat ochelari timp de 3 ani. In priemele zile te vor duru ochii si vei vedea rotund. Totul este normal. Daca iti este teama, da-i jos pe timpul urcarii scarilor. Asta ti se va intampla de fiecare data cand iti shimbi ochelarii!

Sper ca ti-amj fost de ajutor!

4 răspunsuri:
| Shimozukushiki a răspuns:

Iti dai seama ca noi nu putem sa iti spunem adervarul. Dar imi dau cu parerea ce ar putea fi. Poate ochelarii nu sunt pentru tine sunt mai mari sau mai mici decat trebuie sau nu te-ai obisnuit cu ei ori sunt prea puternici. Daca senzatia aceasta nu dispare in maxim o saptamana inseamna ca ceva nu este in regula cu ochelarii. Fundita?

| anacoolicika a răspuns (pentru Shimozukushiki):

Da este absolut normal, eu port ochelari de 8 ani si mi se pare normal ce ti se intampla si mie mi se intampla la fel cand schimb ochelarii. happy

| Shimozukushiki a răspuns (pentru anacoolicika):

Dar de ce imi raspunzi mie eu am pus intrebarea sau chocolate3755. Dezactiveati contul de TPU esti praf rau.

| LioErnest a răspuns:

Este adevarat. si eu port ochelari de vreo 8 ani. cant iti schimbi lentilele este normal sa ai putina ameteala si dureri de cap, sa nu vezi bine in prima zi! si eu am patit mereu. ai grija de tine in rest :)

daca te-am ajutat, intra pe facebook:
http://www.facebook.com/mondenpunctro