| anonim_4396 a întrebat:

Am o mica problema :
De cateva zile am observat ca am niste bubite micute albe sub capul penisului , adica de jos de unde incepe capul nu de la varf
nu ma deranjeaza in prezent dar in locul acela de jur in prejur e un pic mai rosiatica zona aceea as vrea sa stiu ce am de la ce si daca se poate trata prin spalare cu apa si sapun antibacterian spre exemplu . Rog seriozitate maxima! Funda+vot

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Probabil este doar o iritaţie. Ar trebui să te speli mai des şi cred că o să-ţi treacă.
Pa-pa!

| Gammer23 a răspuns (pentru Hydrangeaceae):

Ba stii ca esti desteapta la asta ma gindeam si eu! mersi mult de confirmare

| Hydrangeaceae a răspuns (pentru Gammer23):

Nu ai pentru ce.
Sincer, chiar nu e deloc un motiv de îngrijorare.
O seară frumoasă!

21 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Pare mai degraba o candidoza, care poate fi agravata de sapunul antibacterian. e bine sa te vada un dermatolog

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu cred ca e candidoza ca m-am uitat pe net la poze si nu asa arata penisul meu si nu am avut contact sexual cu vreo fata am 14 anisori

| Brigaela a răspuns (pentru Gammer23):

Candidoza nu se face numai de la contact sexual, ci cel mai adesea de la folosirea antibioticelor in exces sau de la folosirea unui sapun antibacterian prea agresiv.

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Nu am luat antibiotice de vreo 3 luni iar ce am luat era ceva slab tare nu folosesc sapun normal da-mi un link cu imagini cu boala asta la barbati cu candidoza apropo am observat ca se mai remediaza dar greu ceea ce am eu

| Brigaela a răspuns (pentru Gammer23):

Bolile nu se diagnosticheaza dupa poze pe internet, eu sunt medic, nu vraci

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Apropo miroase oarecum urat

| Brigaela a răspuns (pentru Gammer23):

Este o infectie, trebuie sa te vada un dermatolog, sau macar medicul de familie

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Incepe sa treaca deja nu mai miroase iar culoare se recupereaza

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Apropo sunt racit am racit cam tot pe atunci cand a aparut oare sa fie legatura?

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Am citit pe natural plant.com ca cineva avea o problema asemanatoare si cineva i-a zis ca sunt puncte de grasime/colesterol rau adunate la nivelul penisului

| Brigaela a răspuns (pentru Gammer23):

Nu stiu daca are sau nu legatura cu raceala. Posibil sa fi aparut pe fondula scaderii imunitatii determinate de raceala. Nu poti sti daca infectia trece sau doar intra in faza cronica, cand simptomele sunt putine, dar infectia evolueaza. Asta cu punctele de grasime nu este o explicatie medicala, ci cel mult una empirica.

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Oricum nu ma deranjeaza decat estetic iar locul inflamat se remediaza

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Dna Brigaela sunteti Medic?

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Daca da dati-mi id de yahoo sa vorbim in particular va rog mult ca mi-e rusine pe dita mai siteul

| Brigaela a răspuns (pentru Gammer23):

Da, sunt medic. Nu am ID de YM, dar imi poti scrie aici in privat (am setat sa primesc mesaje private de la toata lumea)

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

DErmatolog?

| Brigaela a răspuns (pentru Gammer23):

Nu, anatomopatolog

| Gammer23 a răspuns (pentru Brigaela):

Aaaaa dar oricum ati facut studii mai stiti despre ce e vorba in mare
mai vorbim noapte buna!

| Ciocolatefrenchblue a răspuns:

Spala-te in fiecare seara cu ceai de musatel fratiuc happy