| NFC5498 a întrebat:

Salut TPU
Am o mica problema :/
De vreo 10 zile am o iritatie intre fese, chiar la capatul lor, sus care ma durea (putea fi si o "buba" dar nu stiu sigur deoarece ma durea intr-un singur punct nu ma ustura ca la o iritatie normala) Destul de sigur am facut acea iritatie (sa-i spunem asa) de la transpiratia excesiva din zona aceea (transpir foarte mult exact acolo pe timpul verii) problema e ca de cateva zile imi curge sange de acolo, a inceput sa ma manance, eu m-am scarpinat si cred ca am rupt ceva de acolo si in curge sange, imi pateaza si lenjeria pe timpul noptii (se amesteca cu transpiratia) daca ma sterg, vad ca sangele curge dintr-un singur punct, adica e doar o pata mica ca si cum as fi avut un cos acolo
Ce ar putea fi? sunt putin speriat, ma puteti ajuta? big grin
Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| express11 a răspuns:

La doctor.ai putea avea un chist, adica un fir de par incarnat.

| NFC5498 explică:

Acum nu ma mai doare, doar ma mananca daca schimba situatia cu ceva

| awspam a răspuns (pentru NFC5498):

Spalate si incearca sa stai pansat cu rivanol si sa schimbi pansamentul odata pe zi dupa ce te speli, daca isi revine e ok