| anonim_4396 a întrebat:

Am o nedumerire.Cand ies afara si e frig m-i s-e inroseste nasul. Daca stau in casa sau undeva unde e foarte cald, patesc acelasi lucru.Nu-mi place, e un lucru rusinos, ce pot face in privinta asta? Multumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Tau_SuperErou_1995 a răspuns:

Nu se poate face nimic, am si eu problema asta si nu mi se pare asa de rusinosthinking La fel mi se intampla si la urechi, e un senzor foarte bun in caz ca se face prea cald itnr-cameralaughingNasul este una din extremitatile corpului si prin extremitati se pierde cea mai mare parte din caldura, de aici si culoarea rosie, organismul pompeaza mai mult sange ca de obicei in incercarea de a-l incalzi. Asa li se intampla si altora, se inrosesc la obraji.O solutie ar sa incerci sa tii un fular acoperind si nasul, sau sa iei ceva care sa amelioreze circulatia, suna pervers dar si viagra e o solutie, in principiu, asta face. Sper ca am fost de folos, funda?big grin