| LarisaMaria a întrebat:

Am un complex destul de enervant. Imi place tot la mine in afara de nas! e mare si are o forma ciudata. Uneori mi se mai fac si glume pe seama asta. Nu stiu cum sa scap de chestia asta. Problema e ca imi iese in evidenta si din cauza ca mi se inroseste la mijloc cand mie f cald sau f frig. ajutati-ma cu un sfat ceva sad.

3 răspunsuri:
| auroraa a răspuns:

Eu am aceeasi chestie, e mare si lung, nu are rost sa caracterizez ...cind intram iarna in clasa (de la frig la cald) imi spuneau in clasa mos Craciun, si apoi pinochio uneori, cind iti fac astfel de glume sau te striga, nu atrage atentia, fa-te indiferenta si isi vor da seama ca sunt de prost gust glumele lor, sau daca iti spun ceva in fata, zi: "chiar nu ma incurca deloc sa traiesc, duc o viata mai buna ca altii" sper ca te-am ajutat :* vor uita totii, (asta nu e rusine) big grin succes dear

| SuperMagicSmile a răspuns:

Ciudat e ca.singura mea problema este tot nasul! Doar ca al meu este foarte mic si toti cand ma vad imediat ma apuca de el si imi zic,, nasuc,,.ma face sa ma simt foarte incomod.Eu zic sa te iubesti pe sine si sa nu iti pese de parerea altora

| sorina09 a răspuns:

Si eu am nasul maricelsadsadsad dar pe cine am intrebat daca imi iese in evidenta au spus ca este simetric cu fata. Incearca sa nu te mai ascunzi din cauza asta.fa-ti o tunsoare in asa fel incat sa se potriveasca cu fata ta:*