| VasileBogdan a întrebat:

Am o problema cam de o luna de zile in fiecare dimineata cand ma trezesc am gura uscata si nasul la fel de uscat... Cate o data cand beau apa am impresia ca gura imi este acoperita de un strat subtire de plastic pana cand se inmoaie acel strat. Seara cand dorm ( 1-2 Dimineata) Beau cam jumatate de litru de apa. Si ma treezesc dimineata la ora 10-11. Am dormit si in frig credeam ca este problema de la calorifer. Dar tot la fel. Exista intratament, pastile? Multumesc

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
| luiza a răspuns:

Probabil dormi cu gura deschisa si de aceea!

| FerLin a răspuns:

Salut Bogdan. Nu sunt specialist, nu sunt sigur pe ce iti spun dar o cauza ar putea fi faptul ca dormi cu gura deschisa (daca asta se si intampla) si respiri pe gura, sau SI pe gura cand dormi.

| VasileBogdan explică (pentru FerLin):

Da... Intr-adevar asa este dar de ce dorm cu gura deschisa pana sa ma duc la un medic aveti o idee care ar putea fi problema? Nu dorm numai cu gura deschisa. mai respir si pe nas cand dorm

| FerLin a răspuns (pentru VasileBogdan):

Ti-ai scos polipii?

| VasileBogdan explică (pentru FerLin):

De 3 ori pana la varsta de 18 ani... ultima data fiind acum 4 ani