| xSkrillex a întrebat:

Am o problema! Ce se poate intampla daca am mancat cateva pastile de anticonceptionale? Avand in vedere ca am avut 5-6 ani. Vreau raspunsuri serioase

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
greece12
| greece12 a răspuns:

Daca atunci nu ai avut nimic, nici acum nu te astepta la ceva, banuiesc ca au trecut destui ani de atunci.
Pastilele anticonceptionale actioneaza ca un inhibitor al ovulatiei si la varsta de 5-6 ani,nu aveai nici un fel de ovulatie,sistemul tau genital nu era dezvoltat.
Este o mica doza de hormoni care,cel mult,ar fi putut sa-ti provoace varsaturi si greata,poate si o infectie toxica, dar daca atunci totul a fost in regula, stai linistita, nu ai nimic acum, organismul le-a eliminat!
Cum de te-au scapat din ochi exact cu mainile prin medicamente?
Bine ca n-ai luat alte minuni!
happy

| MiruD a răspuns:

Pai daca ne scrii acum, si nu ai nimic...
"Ca doar, ce se poate intampla?" big grin

Răspuns utilizator avertizat