| RobyeeXd a întrebat:

Am o problema cu acneea rozacee. Am 13 ani si am acneea de un an... Eu am urmat un tratament dermatologic cu zynerit si skinoren dar petele rosii nu-mi trec. Ce-mi recomandati? Tratamente cosmetice. sau altele...
Va rog! Sper sa ma ajutati!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Aplica pe fata o masca cu miere o data sau de doua ori pe saptamana. Mierea de albine are proprietati antibacteriene, astfel incat este excelenta pentru dezinfectarea si vindecarea petelor rosii minore. In plus, mai are o mare calitate: actioneaza cu delicatete asupra pielii sensibile.
Te pup!

| RobyeeXd explică (pentru anonim_4396):

Iti multumesc mult!

| RobyeeXd explică (pentru anonim_4396):

Hei... Cum imi fac masca cu miere?

| anonim_4396 a răspuns (pentru RobyeeXd):

Buna!
Pur si simplu iti intinzi cu degetul miere pe toata fata, lasi 15 minute, dupa care indepartezi cu apa calduta.
Te pup!

| RobyeeXd explică (pentru anonim_4396):

Multumesc.