| Enake a întrebat:

Am o problema mare,care este totusi enervanta! Transpir ingrozitor,chiar si cand stau! Mai ales la subrat,mama,ingrozitor,pe piept,spate,picoare(mai putin), maini(tot asa mai putin) pe frunte....deci este super naspa.Gandintiva,mereu doar daca merg putin la subrat incepe transpiratia tare si se face o pata mare de la traspiratie. Dupa incepe pieptul si spatele.Totusi,cand fac efort mai mare (de ex. joc fotbal) si doar atuncea transpir cel mai mult.Dar totusi,e ciudat, cand stau transpir.Am fost la farmacist,si a spus ca este bine ca elimin toxine, totusi...e foarte enervant.Partea buna este,pentru ca sunt ingrijit, nu miroase decat daca stai foarte foarte foarte aproape de mine.Pot face ceva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Andreeac33 a răspuns:

Ma confrunt cu aceeasi problema, nu poti face nimic.Am consultat si medicul si nimic...Metabolismul e de vina.

9 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Parerea mea este ca ar trebui sa consulti un medic.
Te pup!

| hondru a răspuns:

Asta e.inseamna ca esti sanatos.cuparati ticouri albe de bunbac

| Said16 a răspuns:

Slabeste grasule!

| Enake explică (pentru Said16):

winking Stai linistit,am slabit, si oricum, fac fotbal de ani buniwinking nu e asta problema, daca o am de cand sunt mic, si cand eram mic eram slab.

| Said16 a răspuns (pentru Enake):

Ti-oi fi activat vreo glanda.
unii saliveaza mult, unii transpira mult, unii se ingrasa mult etc.

| Adelin_Alexa_1999 a răspuns (pentru Said16):

Lool laughing) tio facut ma

| Enake explică:

Am uitat sa mentionez! Ma si iau cu ceara la subrat (la salon la mama mea), deci nu sunt o problema "firicelele de par".Cum am zis, sunt foarte ingrijit.

| Zambaretu1 a răspuns:

Poate mananci foarte sarat happy. Incearca sa numai mananci sarat, si fa dusuri mai multe. De 3-4 ori pe saptamana.

| DianaMaria17 a răspuns:

Eu am gasit 2 deodorante, inca nu le-am incercat, dar am aceeasi problema ca si tine.
Cauta pe net perspirex sau odaban. Prima oara am sa incerc perspirexul, pentru ca am vazut pe pagina lor de facebook ca multa lume e ff multumita de rezultate si nu e nici scump. e 58 de lei si poate sa te tina pana la 6 luni.
Si eu am aceeasi problema si e deranjant, mai ales cand esti in public, ai mainile parca lipite de corp. Asta despre transpiratul la sub brat. Restul nu stiu. Doar ca pentru maini si picioare exista o pudra mentolata ( fooarte ieftina) care daca o folosesti in fiecare seara pe pielea curata da rezultate, pe termen mai lung, cateva luni, un an. ( asta a folosit tatal meu, de la el stiu ).