| AndreiDV12345 a întrebat:

am o problema cu kilogramele. Am 1.84 m si 116kg si as vrea sa slabesc pana la 90 sau 85 kg in 40 de zile sau 45. Stie cineva o solutie? Sau daca stie cineva cea mai dura dieta din lume sau orice v-as ruga sa imi spuneti. Am mai incercat si am dat jos cate 1-2 kg dar degeaba.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| AnonImOO000 a răspuns:

Andrei, la inaltimea ta mare, nu este normal sa ai 90 de kg, vei arata oribil, daca reusesti sa ajungi la 100 va fi mai mult decat suficient, dar, nu te sfatuiesc sa alegi diete DRASTICE, iti poti pune in pericol sanatatea, poti sa ajungi foarte rau, te sfatuiesc sa o iei usor, putin alergat si mai putina paine la masa va fi suficient, respecta cele 3 mese pe zi si cate o gustare intre ele, este mai mult decat suficient, ''nu apela la masuri definitive pentru probleme temporare'', tine minete asta te rog.

5 răspunsuri:
| AFR81 a răspuns:

Hai sa fim seriosi... Esti acum motivat, poate vei fi si maine, insa o dieta drastica nu vei putea tine. Iti garantez eu. Solutia ar fi sa mergi la un nutritionist. De asemenea, un abonament la sala ar ajuta. O fi greu la inceput, insa cu timpul te vei obisnui. Si nu, nu-ti propune sa slabesti 25-30 kg in 45 de zile. In doi ani da, ar fi super.

| dannyel86 a răspuns:

Si eu am tot 116, dar n-am visat niciodata ca pot ajunge la 90 de kg in 45 de zile.
Nu-mi permit acest "lux". Doar daca faci foamea, ai avea ceva rezultate, dar nu iti recomand.
Preferat e slabitul lent, cu perioade de mentinere.
Slabitul rapid are efecte negative pentru organism.
Eu am scazut pana la 105 kg in cateva luni si imediat ce m-am lasat de regim am pus la loc.
Lucreaza cu cap, ca sa fii sanatos!

| Ak40 a răspuns:

Du-te la un club de fittnes cu program intens PS nu stiu daca am scris corect fittnes

| jhflauhddd a răspuns:

Nu fiti prosti sa ma infometati sau sa luati mai stiu eu ce pastile sau ceaiuri.
Sport. Faceti sport, alergati, sala sau orice fel de miscare.
Sportul, fata de diete sau alte lucrui nu are nici o consecinta negativa, din contra. Daca te infometezi si scapi de 4 kg sa zicem in 2 sptamani, dupa ce incepi sa mananci, in maxim 2, zile le ai la loc.
Faceti miscare ca e mult mai buna.

| GKev a răspuns:

Sala-dieta
Fara dulciuri complet decar fructe naturale
Fara grasimi, snackuri etc daca vrei carne poti manca piep de pui fript din cate stiu acela e cel mai sanatos foarte putina paine, salate de preferat naturale, ciorbe fara carne, orez nici iaurtul nu cred ca dauneaza in fine ai inteles chesti mai sanatoase de preferat cat mai naturale. Multa sala si plimbat cu bicicleta. Daca faci toate astea in 45 de zile trebuie sa slabesti poate chiar pana la 80.