| libelula55 a întrebat:

va ziceam acum cateva zile ca pe 25 iulie as vrea sa plec In Germania la prietena mea dar mama mea mi-a spus ca ma lasa doar daca slabesc. Eu am inceput dieta din 25 iunie si pana acum am slabit 3 kg. Ea mi-a zis ca daca nu slabesc pana in 25 iulie inca 12 kilograme nu ma lasa deloc! Oricat m-as plange si m-as ruga de ea sa ma lase. Eu sincer in asa scurt timp nu stiu daca o sa pot sa slabesc. Si sunt foarte suparata pentru ca eu chiar vreau sa ma duc si mi-am facut deja o gramada de planuri ..Nu stiu ce sa fac ..Va rog spuneti-mi ar fi vreo sansa sa slabesc atat pana in 25 iulie? Sunt disperata!
Am zis ca o sa mananc numai salata verde doar ca sa slabesc pana acum am tinut cu sfintenie dieta dar sincer nu stiu ce sa mai fac.
Voi ce ziceti? Ce sfat imi dati?

4 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

12 kg intr-o luna? Total nesanatos si nerecomamdat

| Xdreaper21 a răspuns:

Du-te la un medic nutritionist probabil iti va da i dieta dar inainte sa pleci de acolo daca iti da o dieta intreaba-l daca poti slabi 12 kile pana la data de 25 iulie
Daca ii explici situatia si zici de cand de chinui respectiv 25 iubie s-ar putea sa iti zica ca daca vinea din prima de pe data de 25 ar fi fost floare la ureche caci era doar o luna in care ai fi slabit mai mult (adica mai usor de cat24 de zile)

| Dunhill6599 a răspuns:

Poti sa te duci la sala, altceva nu stiu

| ClaudiaStars a răspuns:

Sincer degeaba mananci salata nu ajuta! Fa-ti un plan organizeazate intr-un asa fel in cat sa-ti faca ( fie ) si bine ca daca o ti pe salata mori de foame, ai exact 24 de zile ramase in care mai poti da jos 12kg. Iti dau un exemplu ce as face eu, eu mas trezi dimineata si as fugi vreo 30 de min, as umbla mult! Mias face o portie de mancare care sa stiu ca o mananc o data si as inpartio in 3 si la fie care 2-4 ore sa mananci o portioara mica din ea, si bine intales FITNESS!