| o0DarKneSs0o a întrebat:

am o problema cu ochii. Atunci cand merg cu caruta(cu cal desigur laughing ) incep sa ma usture ochii si am senzatia sa-i scarpin. Deci ma irita foarte tare parul acela de cal sau nu stiu. Dar as avea nevoie de un sfat cum sa scap de problema asta.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Schimba calu'! 1 cal putere si ai scapat!

| Irina_Lavinia_1999 a răspuns:

Unu s-ar putea sa fi alergic la parul de cal sau este prea mult nisip si te irita

| Heyiknowenglish a răspuns:

Visita un medic de alergie (am uitat cum se numeste aceasta profesie) dar oricum seamana tare cu alergie. La mine se intimpla fix asa cind merg in ospetie la o prietena. Am alergie acolo la un fel de planta. Atunci poti sa incepi sa bei zece zile pastile contra alergiei sau cit medicul va spune (eu beau zece zile) happy

| Kiddemo a răspuns:

Du-te la un doctor de ochii