| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am scos unghia mare de la piciorul stang in urma cu 3 luni din cauza unui panaritiu. Unghia a crescut cam 85% pana in momentul de fata si in partea dreapta cred ca incepe sa creasca din nou in carne. Supureaza si ma doare destil de tare. Ma puteti ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| Ciobotaru_Lucian_1990 a răspuns:

Este o infectie! Se poate duce catre tot organismul daca nu este tratata du-te rapid la doctor daca nu o sa iti taie piciorul.

| adicyder a răspuns:

Mergi rapid la doctor! Nu lasa netratat, mai ales ca s-a infectat! Poti sa risti sa-ti amputeze degetul! Medicul dermatolog este cel care va poate indruma catre metoda optima terapeutica.