| Darius364 a întrebat:

Salut TPU, am o problema, de 1 zi am ochiul drept rosu, eu cred ca este din cauza ca am stat prea multe ore încontinuu pe telefon și calculator, nu știu exact, dar am vrut sa ma asigur.
Poate sa ma ajute cineva?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| RxTx a răspuns:

Mie mi-au spart vene la ochi de la ne dormit de la stat in picioare
De la muncit la minus 23 grade Celsius
Chiar și 20 de ore fara scaun că eu așa muncesc nebunește până când rezolv problema.

Se repara cu somn și portocale mănânci portocale și dormi

Vitamine pentru ochi
Ochii sunt expuşi zilnic unui grad ridicat de stres, ce se manifestă prin oboseală oculară şi dificultăţi de concentrare. Pentru a îmbunătăţi vederea şi a proteja sănătatea ochilor, ai nevoie de suplimente alimentare antioxidante, bogate în vitaminele C şi E, carotenoizi precum luteină, seleniu şi zinc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La fiecare ora de stat pe tel fa o pauza de 5 minute și îți va fi mai bine.
Este posibil sa fi tras și curent, nu e oricum ceva grav dar bine ar fi sa stai mai putin pe telefon și sa petreci timpul mai mult face 2 face cu oamenii.