| Ajdjq9didk a întrebat:

Salut, vad în ceata cu ochiul drept, nu știu de ce, ma gândesc ca poate fi din cauza ca ieri am stat pana la ora 4 dimineața și m-am trezit la 8 adică am dormit 4 ore, în fine. Ce pot sa fac ce poate ajuta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa mergi la oftalmolog. Asa am patit si eu si este ceva ireversibil dar este bine sa fac tratament pentru a nu se mari dezastrul.

| misami a răspuns:

Salut! Si eu patesc la fel cand dorm putin. Iti sugerezi sa te culci si sa dormi macar 3-4 ore. Sau poti incerca sa iti pui o punga e gheata la ochi sau o doza rece (gen ceva destul de rece). Pe mine ma ajuta cand patesc asta. Sper ca te-am ajutat._.

| V7c9jjo0 a răspuns:

Sfatul meu e sa te duci la oftalmolog.Acesta va vedea daca ai o afectiune. Poate miopie, astigmatism(pe astea 2 le am eu si la inceput am avut aceleasi simptome).Dar pana atunci poti sa faci niste exercitii pentru a relaxa muschii ochilor, le gasesti pe net.