| MitzaMihaii1997 a întrebat:

am o problema..Deci, cu totii avem acea pielita sub limba dar a mea e mai mare(e pana aproape de varful limbi) ca la altii.Recent am incercat sa scot limba mai mult decat puteam si, cred ca de la dinti, pielita s-a rupt putin, s-a facut o fasicuta si s-a albit.Ar trebui sa merg la medic? Credeti ca trebuie operatie sau nu e asa grav? Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
inseamna ca ai ceva probleme cu vorbirea? este recomandat sa ceri parerea medicului de familie si te va lamuri ce ai de facut.
O primavara frumoasa sa aihappy

| MitzaMihaii1997 explică (pentru caramela):

Mersii la fel happy
Nu, nu am probleme cu vorbitul doar ca ma doare de fiecare data cand ridic limba, casc sau orice miscare cu limba sad

| Laura927 a răspuns:

Nu se intampla nimic o sa se rupă cu timpul stai linistit, nici nu iti vei da seama.Nu e o basicuta este doar pielea care e moarta (nu mai circula sângele in acea bucățică )

Am si eu sub limba o paticica mica rupta doar ca la mine este încă in " viata".
Adevarul este ca ma joc cu ea cand sunt nervoasa( este mai la baza asa ca o pot atinge cu vârful limbii).
Daca vezi ca nu iti rece in vreo câteva zile mergi la medic ca poate e altceva deși nu cred.
Bafta

| Anonim000000003333 a răspuns:

Te sfatuiesc sa mergi la medic sa nu se agraveze!

| MitzaMihaii1997 explică:

Basicuta*