| andreiush25 a întrebat:

Salut TPU
Am o problema destul de dureroasa
Astazi mancam si eu ca omul normal cand dintr-o data incepe sa ma doara crunt pentru cateva secunde un incisiv straight face...
M-am pus la culcare cand ma trezesc iar ma doare...dar nu asa...cand respir pe gura aer imediat simte si imediat ma doare
Ce se intampla?crying(((

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
| AmericanHistoryX a răspuns:

Probabil o carie de care nu stii cu o colectie purulenta care irita tesutul nervos, daca ii faci o radiografie o sa aflii raspunsul exact, eu doar am presupus

| mihaelaioana a răspuns:

Si eu am avut aceeasi problema din cauza ca am avut masele cariate cand ma prindea curentu simteam aceeasi durere de care vorbesti tu. Este foarte important sa mergi la un stomatolog ca sa puna capat acestei probleme. Eu am tot amanat pana s-a agravat situatia si mi s-a umflat o masea de sus iar pentru ca era weekend si nici un cabinet stomatologic nu era deschis in 2 zile mi s-a tras umflatura la ochi asa ca nu e de joaca. trateaza-te