| Zdog a întrebat:

am o problema.
Ma ingras fara sa mananc.Acum o saptamana si ceva mi-a fost foarte rau ( dureri de cap, greturi,vomitam tot ce mancam sau beam, am vomat de aproximativ 14-15 ori ). De atunci ma ingras zilnic fara sa mananc exagerat (nu trec de 1500 calorii pe zi) uneori mai am dureri de burta si stomac si merg scaune moi la toaleta.Acum o saptamana si ceva aveam abdomenul aproape plat si acum il am umflat de parca ar fi cu pompa (in alta parti ale corpului nu ma ingras, doar la abdomen). Stiti ce ar putea fi?
PS sunt baiat

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Freya1 a răspuns:

Nu e ceroza sau hepatita stai linistit te balonezi asta se intampla nu digeri bine manacare incearca sa mananci supe ciorbe si sa ai o masa regulata asteapta o perioada sau mergi la farmacie sa iei o pastila petru balonare la care nu ai nevoie de prescriptia medicului iar daca nu o sa iti revi mergi la un control gastro

5 răspunsuri:
| Otto19 a răspuns:

Du-te la doctor
Si eu cand manac simt ca ma ingras

| AnnabellaBB a răspuns:

Poate fi o afecțiune a ficatului, numai cand ai ciroza sau hepatita C ai asa ceva. Du te la doctor urgent.

| MynameisRoxana18 a răspuns:

Daca esti fata esti gravida...sau stresata...

| Zdog explică (pentru MynameisRoxana18):

Am specificat in întrebare că sunt baiat.

| MihaiLavric a răspuns:

Viziteaza un doctor! Poate fi orice boala.......crezi ca capiii de pe TPU stiu?