| r00t1ng a întrebat:

Salut TPU, am o problema mi s-a rarit parul pe picioare adica e zbarlit asa nu stiu, in unele zone am par, la gambe nu am par zici ca sunt gaina picioarele mele. mi-e rusine sa port pantaloni scurti am purtat mereu numai blugi lungi si poate din cauza asta. stiti vreo crema sau ulei sa mi revina parul la normal? Va rog

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Nu va mai creste. Nu ai ce sa-i faci.

| LPCTSTR a răspuns:

Densitatea parului este dictata de gene si de distributia celulelor si complexelor de celule care constituie foliculul de par si restul componentelor adiacente. Pe scurt, daca nu-ti faci transplant de piele, nicio crema sau ulei nu te va ajuta. [Este imposibil sa cresti foliculi de par, sau sa-i aduci la viata pe cei deteriorati]

| Holiday a răspuns:

Unii se chinuie sa elimine parul, iar tu te vaiti ca nu ai...hee hee

| MihaiSpeedster a răspuns:

Cauta pe google daca exista peruci pentru picioare.

| RaduRobertRO a răspuns:

Stai fara grija, nu conteaza parul pe picioare. Probabil s-a ros si asa o sa ramana, am patit si eu. Nu te juca cu natura, important e el fel de om esti nu daca ai par pe picioare.

| ina2x a răspuns:

Nu e nimic grav, se intampla asa la multe persoane. Intre timp o sa iti creasca si in zonele in care nu creste, dar nu poti sa-i faci nimic ca sa creasca fortat.