| unomcuprobleme a întrebat:

Acum 2 ore | unomcuprobleme a întrebat:
Salut TPU, de cativa ani nu mai am par pe picioarele in unele parti in zona gambei, tibiei la almbele picioarele, pe cateva parti am, pe altele nu si tot asa zici ca sunt picioare de pui de gaina batrane, am 21 de ani sunt baiat chestia e ca am purtat numai blugi strîmți vara, oare sa fie de la chestia asta? nu exista nimic sa imi revina parul pe picioare? am incercat si cu bic si crema depilatoare, mierusine sa port pantaloni scurti mi se vad naspa picioarele

1 răspuns:
| dullcat a răspuns:

Buna.Eu nu vad nicio problema aici.Bicul nu face parul sa creasca mai des sau sa creasca acolo unde foliculii sunt morti.Iar la 21 de ani nu mai esti adolescent ci adult, prin urmare nu ar trebui sa iti mai pese de acest aspecte triviale, chiar deloc.Cauta sa te bucuri de corpul tau si accepta-l asa cum e, poarta orice doresti, in limita bunului simt. Altii au probleme mai mari fiindca in urma unor accidente au ramas paralizati sau fara picioare, in scaun rulant, etc.