| cristinaqwe a întrebat:

am o problema :
Noaptea ma inteapa inima si imi este frica sa dorm de abia ce adorm.
Va rog ajutati-ma cu cateva sfaturi
Apropo nu pot sa merg la doctor pentru ca parinti mei au o stare materiala cam proasta.
Ziua nu mi se intampla nimic ma simt bine, acum cateva zile a inceput sa ma simt asa. Ma emotionam foarte tare inainte sa ma doara. Voi ce credeti? Vreau sa mai mentionez ca fac vreo 3 ore de sport pe saptamana

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| BGDs a răspuns:

Daca te doare intr-un punct fix, inseamna ca durerea tine de muschii intercostali. Da-ti local cu un unguent antiinflamator (diclofenac de ex) si o sa iti treaca. E putin probabil sa ai angina pectorala la varsta ta. Durerea "de inima" este pe o zona intinsa si iradiaza in spate sau in mandibula de obicei. Pentru linistea ta, du-te la medicul de familie ca nu iti trebuie absolut niciun ban! Daca mai ai intrebari da-mi un mesaj privat

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Dar tu nu ai medic de familie? Ar trebui sa iti dea un bilet de trimitere si consultatia este gratuita.

| SaveTheNature a răspuns:

Daca fumezi lasa fumatul,nu bea cola, nu bea cafea, sau energizante. Daca ai fost stresata cand erai mica sau daca ai fost stresata in ultimul timp se poate sa fie de la asta. Mergi la un doctor totusihappy

| AstralConfessor a răspuns:

Daca vrei iti pot da nr. de mob. al unui vraci, fara pretentii materiale, te va ajuta ca pe multi altii.

| Raluxx a răspuns:

Daca bei Cola sau Pepsi se poate sa fie de la ele!

| phebsss a răspuns:

E posibil ca si efortul sau trairile intense sa cauzeze asta...ai vorbit cu parintii tai despre asta? Incearca sa iei o lingurita de zahar cand te mai inteapa. Eu am incercat de vreo doua, trei ori si a functionat. Oricum, tot trebuie sa mergi la medicul de familie pentru un consult macar. Cu inima nu e de glumit.

| cristinaqwe explică:

Si daca nu merg la doctor ce s-ar putea intampla>?

| cristinaqwe explică:

Si daca nu merg la doctor ce s-ar putea intamplaa?

| DeeaPwp a răspuns:

Junghiul poate fi din cauza emotiei sau a programului incarcat al tau sau al altei probleme de sanatate de care nu ai aflat.

| websiteman a răspuns:

La URGENTE nu ai nevoie de bani. poti incerca acolo! poate fi o problema serioasa