| Ponce a întrebat:

Am o problema,si am nevoie de ajutor-ul vostru inainte sa ajung la medic. De cate-va zile,nu prea am pofta de mancare,cateodata da, cateodata nu, sunt galben la fata[cam de vreo 2 luni],si ziua ma simt cam obosit.
Ce parere aveti? Ce as putea sa am? Primul gand ma duce la hepatita,deoarece mama mea este bolnava cu hepatita "c/cronica". Chiar daca am[sper sa nu],va rog care stiti cum pot scapa de ea,tratament-ul/s-au daca trebuie sa raman in spital. Mentin ca acum cate-va luni mi-a fost rau la scoala,si asistenta de la cabinet,mi-a spus ca am lipsa de calciu,sa ma duc la medic.[nu am ascultat-o,dar acum, am nevoie]
EDIT: Mama spune ca este din cauza ca nu mananc, ce-i adevarat ca eu stau toata ziua la PC si nu prea mananc.
Ce credeti ca am?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| Raniia a răspuns:

Pentru ca sa afli exact cauza trebuie sa mergi la medic pentru consult si investigatii.Nu poate nimeni pe TPU sa-ti confirme un diagnostic fara investigatii. Orice lucru amanat aduce complicatii.Ai grija de sanatatea ta!

| Ponce explică (pentru Raniia):

Multumesc de raspuns. Astept si alte raspunsuri, poate cine-va stie.[TOTUSI MERSI MULT]

| Dan10079 a răspuns:

Dupa parerea mea este foarte grav daca de 2 luni esti asa si mai lasa calculatorul si mananca este mai improtanta sanatatea ta decat PC-ul parerea mea este ca trebuie sa ajungi urgent la spital sau la doctorul de familie si punete si mananca cv chiar daca nu ai pofta pentru ca stomacului tau ii este foame si el imprastie suc gastric la orele la care erai tu obisnuit sa mananci stii si din cauza asta poti face gastrita dar acum nu stiu sigur daca ai sau nu hepatita c/cronica dar daca da este ff grav si sa stii ca daca esti palid (galben la fata) si tu continui sa nu mananci poti si sa lesini daca tot asa o sa continui sa stii.Sincer pentru binele tau maine ar trebui sa te duci la medicul de familie si sa-i spui cum te simti.Insanatosire grabnica!

| Ponce explică (pentru Dan10079):

Mersi mult. Am sa pun mana sa mananc happy