| Fetitsa123 a întrebat:

Hei tpu.Cand stau in casa mi se infunda nasul de obicei se infunda o nara sau se schimba narile ba se finds dreapta ba se schimba cu cealalta.Cand ies afara si stau afara mi se desfunda nasulsi nara infundata se desfunda dar nu de tot.Cand intru in casa se infunda inapoi nara. Deci cam ce am? Ps:nu sujt racita sunt de o vreme asa si o sa merg la medic cand revine doctorita din concediu

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| AnalbagRevine a răspuns:

Se numeste vegetatii adenoidiene. daca i-ai scos probabil ai avut si numeroase infectii sau inflamatii nazale probabil ai dezvoltat o rinita hipertrofica cronica. depinde ce varsta ai si ce alte simptome mai ai. e important sa o prinz intr-o faza de inceput pentru ca se mai poate trata cu medicatie vasoconstrictoare locala, odata ce evolueaza trebuie operata. mai sunt alte zeci de patologii da fara alte simptome supraadaugate asta e posibil sa ai

| bodyboss73 a răspuns:

Preintr-o analiza simpla sau prin reactiile pe care le ai se pare ca ai,, POLIPI" este o bola care se poate trata foarte usor preintr-o operatie simpla. FUNDA?

| Fetitsa123 explică (pentru bodyboss73):

Am avut polipi cand eram mica m-am opera la 3 ani. O fi reaparut?