| mazaroi a întrebat:

Am o umflatura mica la gingie și nu știu ce e. Mi a sângerat puțin. Sper sa fie doar un abces

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Clateste indelungat cu ceai de musetel, pana ce se sparge fistula de puroi sau se dezumfla complet si dispare.
Altfel ajungi la "zeama de cleste" la stomatolog.

| sasa1sasa1sasa1 a răspuns:

"Doar" un abbces, nu e o gluma. Mergi la stomatolog.