| vladys a întrebat:

Am ovut o otitat cam acum 5 zile si in urma tratamentului dat de medicul de familie se pare ca imi treuse! dar in dimineata asta m-am trezit ca ma doare urechea si cand am cascat mi-sa infundat! ce trebuie sa fa ca sa o desfund? am incercat cu apa cu apa oxigenata cu niste picaturi de otita, am cascat in prostie dau cu capul in parti ca poate o fi apa acolo! un raspuns rapid ca in 2 zile trebuie s aplec la mare! 1 FUNDA

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Schmidt a răspuns:

Salut. O metoda de a desfunda urechea este la Cab. ORL. aspiratie facuta de medic. Funda...:3?