| MrMouse44 a întrebat:

Salut,TPU!
Am scolioză,am fost și la medic acum un an și a spus că nu am nevoie de corset pentru îndreptarea spatelui,dar eu stau mai incovoiat si arată ciudată, aș putea înlocuii cu ceva corsetul? ce sa fac?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| cevdet a răspuns:

Nu! Corsetul tine spatele drept. De ce continui sa stai incovoiat? Asa nimic nu iti va ajuta, nici macar corsetul. Fa un efort sa te controlezi, ca sa te vindeci.

1 răspuns:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cu gimnastica medicala