| RedBloodyZz a întrebat:

am si eu de slabit 3 kg in 1 sapt, un meniu ceva sau fac antrenamente de performanta judo.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
3 răspunsuri:
| TheCreature a răspuns:

In primul rand multe lichide, mancare bogata in proteine si mai putin in lipide. Seara ar fi indicat sa mananci putin, de dimineata sa mananci bine si la pranz ceva ce nu are multa grasime alaturi de o salata de legume...parerea mea

| RedBloodyZz explică (pentru TheCreature):

Am mancat ca prostul danone cu arome.Sa bag lichide dar apa se elimina greu sau?

| TheCreature a răspuns (pentru RedBloodyZz):

Apa e foarte importanta pentru corp. Te tine mereu hidratat si te ajuta sa slabesti mai repede. Nu se elimina greu. daca bei multa o sa trebuiasca sa mergi la toaleta si la fel la efort..prin transpiratie se elimina. Seara ai putea sa mananci ceva usor..nu neaparat danone. Danone poti manca dimineata cu mussli(cereale cu grane) sau orice fel de cereale..nu stiu. Eu n-a trebuit sa tin niciodata cura de slabit. Dar fa mult sport..cam 2-3 ore de sport pe zi daca vrei 3 kg intr-o saptamana!