| anonim9989 a întrebat:

.. Am si eu o intrebare : Am 14 ani si ceva si beau in fiecare dimineata cate un 3 in 1. E ceva rau in asta.
Vreau raspunsuri serioase nu la misto...

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
10 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Nu se intampla nimic daca bei o data pe zi. Si ala contine cofeina, si aia face multe lucruri bune, dar consumata regulat, nu foarte mult.
O cana pe zi e ok, ca si o cana de cafea pe zi, dar mai mult e posibil sa-ti faca rau.

| Adry05 a răspuns:

Buna!
Nu prea e bine la varsta ta. Esti cam micut/a. Oricum, incearca sa diminuezi pe cat posibil datile cand bei pentru ca cu timpul vei dezvolta o dependenta si te vor lua dureri de cap si alte din astea in lipsa cafeinei.

| ZEU93 a răspuns:

Nu e nimic rau.

| minrest a răspuns:

Nu e nimic rau sau daunator in a bea un 3 in 1 dimineata. Imagineaza-ti. Atata distractie sa ramana nepedepsita. De-abia imi vine sa cred. Salut.

| Kenya a răspuns:

Nu are ce sa aiba, cunosc niste persoane care sunt de varsta ta si n-au nimic, momentan.

| DenisaKarolina a răspuns:

Pai probabil vei avea probleme de sanatate, eu beau cafea dar rar, dar am 13 ani

| AndreiGelato a răspuns:

La varsta ta nu ti-as recomanda sa bei in fiecare zi ness sau cafea, e de evitat sa bei atat de des si cand esti adult.