| gigel22 a întrebat:

Numarul de orgasme.Intrebarea este pentru fete.Cu cate orgasme este o fata multumita la o partida de sex? Vreau sa stiu daca prietena mea e multumita.Are cam 3 orgasme in medie de fiecare data. Ea zice ca da dar vreau sa fiu sigur.Si va rog sa lasati raspunsurile la misto deoparte.Nu vreau sa ma laud sau chestii din astea oricum idu e aiurea pus asa ca nu stie nimeni cine sunt. Vreau raspunsuri serioase si fara bataie de joc.

9 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu exista un numar standard. In primul rand ca multe femei nu pot avea orgasme multiple (adica pot avea doar unul pe contact sexual). In al doilea rand ca orgasmul nu este singurul indicator al satisfactiei. Pot sa am mai multe orgasme si postludiul sa mi se para scurt si nepasator si atunci sa nu fiu satisfacuta. Trebuie sa o crezi pe cuvant, nu o poti incadra in tipare, fiindca ele nu exista.

| catthshshshs a răspuns:

Daca ea intr-adevar are in medie 3 orgasem, se poate considera fericita. Atentie la faptul sa nu mimeze aceste orgasme. Unul este suficient. Eu nu vad orgasmul ca pe ceva prioritar intr-o partida. Mai putin conteaza numarul lor, important este sa fiu cu cel pe care il iubesc.

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Ai o gagica norocoasa. Ori mincinoasa.

Daca am un orgasm ma declar fericita pentru un an.

soothe
| soothe a răspuns:

Multumirea nu vine numai din orgasme. Daca prietena zice ca este multumita, trebuie sa o crezi. Fiecare fata este diferita. Unele sunt multumite cu 1, unele cu mai multe. Sexul este o parte importanta a vietii, insa nu este singura. Oricum, nu mi-a placut intrebarea ta, in forma in care ai pus-o. Orgasmul trebuie sa vina din dragoste in primul rand... si este un lucru frumos, intim, sacru, pe care nu ar trebui sa-l afisezi. Un barbat adevarat nu face asta, chiar daca este anonim. Nu am nevoie de fundita.

| alonet a răspuns:

Din discutiile ce le-am avut cu fetele una din ele imi vorbea ceva de genu " as fi dispusa sa ma culc cu un baiat si de 5 ori pe zi, doar sa stiu ca la sfarsit sunt imbratisata si apreciata", deci sa aiba si 10 daca dupa te ridici de pe ia si mergi la baie sa te speli iesi imbracat si iti iei ramas bun in timp ce te incalti... happy si cat de fericita e... te uiti pe fata ei ce exprima, fericirea nu o poti mima cu usurinta

| Eu4EverX a răspuns:

101!

| Atotstiutorul a răspuns:

Raspunsul meu e urmatorul si este cat se poate de serios. MIMEAZA!

| karminna a răspuns:

Decat trei la numar si alea lesinate si poate mimate, mai bine unul intens si adevarat.Si daca totul se termina cu imbratisari, sarutari si un "te iubesc" din inima e mai mult ca perfect

| gigel22 explică:

1.pentru soothe:nu fac asta pentru fundita.si orgasmele vin din dragoste.si singurul lucru pentru care pun intrebarea e ca sa ma asigur ca ea se simte bine...deci tot pentru ea o fac.
2.pentru ceilalti:nu mimeaza sigur si de placut ii plac foarte mult.de chestiile astea iti dai seama. oricum multumesc celor care mi-au raspuns fara misto