| Andy07126 a întrebat:

Am și eu o întrebare, dacă am avut o cojiță în cap(adică o coajă din aia de se face de la mătreață) și am rupt-o dar mi-a curs puțin sânge(probabil fiindcă coaja era lipită de scalp) mi-a afectat cu ceva părul? Adică dacă ar fi fost un fir de păr rupt din cauza asta mai crește? Credeți că se regenerează sau îmi pot lua adio de la fir?
Mulțumesc anticipat!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| X3BET a răspuns:

Nu se intampla nimic. E posibil sa te mai doara locul unde a fost cojita dar firele de par nu sunt afectate cu nimic.

2 răspunsuri:
| MihaiNicu23 a răspuns:

O sa creasca din nou, ce daca tai un fir de par cand te pensezi nu mai creste la loc?

| ovidiu123432 a răspuns:

Nu prea cred ca are ce sa se intample dar daca observi ceva ciudat poti contacta un medic, o sa te ajute mai bine.