| cosminace a întrebat:

: am si eu o intrebare ieri am incercat sa fac roata taganului si m-am lovit la 2 deget la picior de langa ala mare si o trecut o zi de cand m-am lovit si azi sa invenetit si nu pot merge ce pot face? dau funda

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
Răspuns Câştigător
| Payuli a răspuns:

Este normal ca s-a invinetit din cauza loviturii.Nu poti face nimic va trece de la sine.Dar daca vrei poti incerca sa consulti un medic (eventual medicul de familie) pentru a-ti usura durerea. Funda?

Răspuns utilizator avertizat
14 răspunsuri:
| Vi003 a răspuns:

Pune si tu foi de varza, invelesti zona dureroasa si...ma stai locului, ca o sa-ti rupi si gatul!

| Clawd3lw a răspuns:

Pune piciorul in apa rece sau gheata.

| Payuli a răspuns (pentru Clawd3lw):

Va face mai rau dupa ce il scoate.

| Clawd3lw a răspuns (pentru Payuli):

Eteeh fleoshc waiting laughing).

| Payuli a răspuns (pentru Clawd3lw):

"Eteeh fleosh" nu-mi zici mie, castigatorul intrebarii acesteia.By

| Clawd3lw a răspuns (pentru Payuli):

Why not?
Daca castigi o intrebare te crezi tare?

| Payuli a răspuns (pentru Clawd3lw):

Da,probleme? A... daca nu plangete la altcineva.

| Clawd3lw a răspuns (pentru Payuli):

Bai pustane... Ai 10 ani si te crezi smecher. Misca de aici.

| Payuli a răspuns (pentru Clawd3lw):

De unde? Zi! De unde sa ma misc? Daca sunt mic crezi ca sunt prost? Da, stiu ca tu acum (cand citesti) probabil razi.Noi suntem viitorul bun, voi; nimeni nu stie si nu va sti nimic de voi.

| Clawd3lw a răspuns (pentru Payuli):

Si eu sunt viitorul si nu rad. Nu am zis ca cei mici sunt prosti ci ca va comportati diferit fata de modul cum ma comportam eu acum sase ani, cand eram de varsta ta.

| Clawd3lw a răspuns (pentru Payuli):

Si ti-e lene sa te uiti la mesaje?

| Clawd3lw a răspuns (pentru Payuli):

Oricum stiu ca o sa fiu suspendat din cauza asta, m-am uitat pe lista neagra TPU si majoritatea numeleor sunt din cauz certurilor.

| Payuli a răspuns (pentru Clawd3lw):

Multumesc.Asta voiam sa aud.Nu vei fi suspendat.